Festiwal Nauki w Wyższej Szkole Biznesu

15 marca, w ramach XIV Festiwalu Nauki organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej miałam zaszczyt, wraz z Panią Joanną Szymańską, poprowadzić wykład „ Zwierzęta w świecie fizjoterapii”.

Ze względu na swoje wykształcenie kierunkowe (fizjoterapia), a także ukończone kursy kwalifikacyjne (dogoterapia, zoofizjoterapia) w towarzystwie czworonożnych terapeutów, border collie Gladys i pudla Lilo, mogłam podzielić się z uczestnikami wykładu swoimi doświadczeniami. Partnerem i odbiorcą pracy fizjoterapeuty nie zawsze musi być człowiek – może to być również pies. Czworonóg może wspomagać działania jako partner w terapii – dogoterapeuta. Z drugiej jednak strony może być on pacjentem wymagającym rehabilitacji w rękach zoofizjoterapeuty – pies po wypadku, pies senior, pies sportowiec. O aspektach praktycznych swojej codziennej pracy mogłam opowiedzieć podczas wykładu.

Dziękuję za zaproszenie i możliwość poprowadzenia tak ciekawej prelekcji.

Z Uczelnią nawiązaliśmy szerszą współpracę – prowadzimy zajęcia praktyczne z zakresu dogoterapii dla studentów kierunku Pedagogika, Fizjoterapia, a także podyplomowych Studiów Integracji Sensomotorycznej. Mamy nadzieję, że w przyszłości zaowocuje ona fachowo prowadzonymi zajęciami animaloterapii, a studenci, tak, jak my pokochają pracę z psami – pracę niełatwą, ale bardzo satysfakcjonującą