Krótka relacja ze spaceru śladami Beco Psa w Kaletach – Zielonej

W ubiegłą sobotę (21 maja) na spacerze śladami Beco Psa w Katetach – Zielonej nasza szkoła wystawiła 3 kluby: 2 sportowe oraz grupę ratowniczą. Każdy z klubów miał zaprezentować swoje umiejętności jak i pokazać, że każdy pies może pracować jako tropiciel lub sportowiec.

Pierwszą grupą prezentującą swoje umiejętności była drużyna Triggers Flyball Team w składzie: mieszańce Kofi, Gamma, Skato i Leon, owczarek australijski Osi oraz whippet Uno. Wszystko poszło bezbłędnie, a widownia głośno kibicowała psiakom.

Kolejnym etapem była prezentacja Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z psami OSP Orzech. Swoje umiętności prezentowali: Agnieszka z Hugo (border colie), Natalia z Mongołem (golden retriever), Sławek z Kropką (owczarek szetlandzki) oraz Łukasz z Zeusem (mieszańcem). Psiaki oprócz posłuszeństwa prezentowały również poszukiwanie zaginionego człowieka, znależli się też chętni z publiczności. Każdy człowiek został znaleziony 😉

No i czas na opis trzeciego etapu, czyli pokaz Agility! Prezentowali się: Natalia z Astrą (owczarek belgijski), Asia z Leonem (mieszaniec), Krzysztof z Uno (whippet), Ania z Jagą (buldożek francuski). Po pokazie klubowiczów PAC – Psikurs Agility Club, wystąpiły również psiaki, które dopiero uczą się pokonywania przeszkód Loca i Furia! Nie zabrakło również chętnych do spróbowania swoich sił z psiakami wśród widzów. Jednak zanim złożony został tor, swoje umiejętności zaprezentowała również labradorka Lemi.

Zapraszamy na kursy sportowe i nie tylko! Może i Ty będziesz mógł zaprezentować swojego psiaka na kolejnym pokazie!

Autorzy zdjęć: psieportrety.pl, Piotr Wójcik oraz Marta Śliwa