Kurs Przygotowania w Dogoterapii.

KOLEJNA WIOSENNA NOWOŚĆ!

KURS PRZYGOTOWANIA DO DOGOTERAPII

 

Rozpoczęcie: 25 maja środa godz. 17.00

 

Pies pracujący w dogoterapii to pies doskonale współpracujący ze swoim przewodnikiem, mający zaufanie do swojego partnera – człowieka, pies zsocjalizowany i dobrze czujący się w pracy z dziećmi.

Obecnie pod pojęciem dogoterapia rozróżniamy 3 aspekty działań (wg Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego):

– SP – Spotkanie z Psem,

– EP – Edukacja z Psem,

– TP – Terapia z Psem.

W zależności od wybranego rodzaju pracy z psem konieczne jest również odpowiednie przygotowanie przewodnika psa: pedagogiczne, psychologiczne bądź medyczne.

Dogoterapia to prężnie rozwijająca się dziedzina pracy z psem, zapotrzebowanie na tego typu usługę stale rośnie, stale brakuje jednak dobrze przygotowanych duetów, które mogłyby pracować w wybranych obszarach pracy z psem. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom przygotowaliśmy specjalistyczne szkolenie KURS PRZYGOTOWANIA DO DOGOTERAPII.

 

Celem kursu przygotowania do dogoterapii jest:

 

– przygotowanie psa do egzaminu wg regulaminu Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego,

– przyzwyczajenie psów do specyficznych warunków panujących w przedszkolach/szkołach/ośrodkach terapii, nauka, doprecyzowanie komend potrzebnych w pracy, odczulanie i odwrażliwienie na różne środowiska/podłoża/dotyk róznych partii ciała,

– opracowanie i przeprowadzenie pierwszych scenariuszy do prowadzenia zajęć,

– poznanie przez przewodników psów zasad dobrostanu psa pracującego, sposobów komunikowania się psów, rozpoznawania oznak stresu.

 

 

Kurs Przeznaczony jest dla psów wszystkich ras (oprócz ras bojowych i obronnych).

Warunkiem przystąpienia do kursu jest znajomość podstawowych komend przez psa i dobra współpraca teamu pies – przewodnik, a także brak jakichkolwiek oznak agresji u psa.

W przypadku chęci przygotowania psa do egzaminu na stopniu EP (pies edukacyjny) i TP (pies terapeutyczny) determinujące jest również wykształcenie kierunkowe przewodnika lub ukończony kurs dogoterapii.

 

Kurs składa się z 7 zajęć, w tym 1 zajęcia teoretyczne.

Koszt kursu: 500 zł (możliwość płatności za kurs w ratach).

Rozpoczęcie kursu: 25 maja (środa) godz. 17.00

 

Prowadząca: Anna Mikołajczyk – dogoterapeuta, zoofizjoterapeuta, trener psów, mgr fizjoterapii, uczestniczka licznych szkoleń i konferencji związanych z dogoterapią. W chwili obecnej pracuje z border collie Gladys, Certyfikowanym Psem Terapeutycznym, wcześniej, z emerytowanym już berneńskim psem pasterskim Całusem. Prowadzi zajęcia z psem w przedszkolach, szkołach a także domach społecznych itp. W ubiegłym roku przygotowywane przez nią psy (w ramach kursu Przygotowania do Dogoterapii) – Luna i Łajka, pozytywnie zaliczyły egzamin na Psa Terapeutycznego.

Na kursie pozostały już tylko 2 wolne miejsca!