NOSEWORK seminarium – już 18.listopada

Zapraszamy na Seminarium Nosework z Kasią Bargiełowską. Skierowane jest ono dla początkujących w temacie teamów pies – przewodnik oraz obserwatorów.

Co to jest noseworking – to dyscyplina sportowa, która wywodzi się ze szkoleń psów policyjnych. Ponieważ nie każdy może korzystać z wiedzy i umiejętności trenerów pracujących w szeregach służb mundurowych, którzy profesjonalnie zajmują się detekcją, z czasem wymyślono aktywność, która pozwala imitować prace psów poszukujących. Mowa właśnie o noseworku. To dzięki tej dyscyplinie psy na całym świecie mogą specjalizować się w szukaniu różnych zapachów i brać udział w zawodach.
Jest to aktywność dla każdego psa, bez względu na rasę, wiek i sprawność fizyczną. Stymuluje umysł, udoskonala węch, pozytywnie wpływa na charakter zwierzęcia i zapewnia godziny świetnej zabawy! Nosework nie wymaga drogiego wyposażenia, a ćwiczenia można wykonywać dosłownie wszędzie i w każdym czasie. Zajęcia nosework polecane są także psom nadpobudliwym, agresywnym, lękowym, po przebytych kontuzjach, a nawet zwierzętom niepełnosprawnym.

Zakres zagadnien:Teoria

– Historia NOSE Work,
– Dla kogo detekcja zapachu,
– Wpływ pracy węchowej na zachowanie psa,
– O z myśle węchu słów kilka,
– Akcesoria do pracy Nosework,
– Od czego zacząć- wprowadzenie opiekunów psów do Nosework,

Część Praktyczna

– Wprowadzenie psów do Nosework,
– Rola opiekuna podczas pracy psa w Nosework,
– Znaczenie wzmocnienia oczekiwanego zachowania psa – po co, kiedy, jak,
– Wprowadzenie zapachu,
– Ćwiczenia praktyczne utrwalające nawęszanie,
– Wstęp do przeszukiwania wnętrz,
– Konkurs – podsumowanie pracy węchowej.

O prowadzącej:

Katarzyna Bargiełowska – behawiorystka, instruktorka szkolenia psów, zoofizjoterapeutka, a także ekspertka Pytania na Śniadanie.
Założycielka pozytywnej szkoły dla ludzi i psów Akademia 4 Łapy oraz innowacyjnego hotelu i świetlicy dla psów bez kojców i klatek Akademia 4 Łapy. Członek Rady Programowej” Vet Personel” oraz zarządu Nose Work Club Polska. Instruktor Nose Work Club Polska.
Termin: 18 -19 listopada 2017.

Miejsce: Szkoła dla Psów PSIKUrS, ul. Boczna 12, 42-674 Laryszów

Cena:
Uczestnik z psem 300 zł (za dwa dni – 8 miejsc)
Obserwator 180 zł (dwa dni).

Zgloszenia: http://psikurs.pl/zglos-psa-na-kurs/

Zgłoszenia przyjmujemy do 28.10.2017