PSIKUrS ZAPRASZA NA NAUKĘ TROPIENIA!

Mantrailing„forma tropienia polegająca na pracy tzw. „górnym wiatrem”, tj. podążaniu za indywidualnym zapachem człowieka i zidentyfikowaniu go na końcu śladu. Metoda ta łączy naturalne zdolności psa do wyróżnienia konkretnego zapachu człowieka z całej palety zapachów oraz poruszania się po jego śladzie, od najstarszego do najświeższego. (…) W odróżnieniu od standardowo szkolonych psów tropiących, które pracują na świeżych śladach (kilku bądź kilkunastogodzinnych) zakłada się, że psy szkolone wg założeń mantrailingu są w stanie wypracować ślad pozostawiony przez człowieka powyżej kilkunastu dni wcześniej.” (źródło: http://csp.edu.pl/)

Mantrailing świetnie rozwija psa intelektualnie oraz węchowo. Jeżeli mamy psa aktywnego, który chętnie używa nosa to ta forma tropienia jest dla niego idealna, gdyż dostarcza psu odpowiedniej dawki pracy umysłowej – mówiąc w skrócie: pies czuje się zrealizowany i zmęczony.

Masz psa, który jest bardzo niepewny w stosunku do człowieka? Boi się go, niechętnie do niego podchodzi o ile w ogóle podejdzie? Tropienie, gdzie na końcu śladu pies znajduje człowieka jest świetną metodą aby przekonać psa, że jego obawy są niesłuszne 😉

Mantrailing jest również aktywnością która nie wymaga dużych nakładów finansowych i sprzętowych. Wystarczy długa linka, nagrody dla psa oraz cierpliwy pozorant 🙂 Możesz ćwiczyć o każdej porze dnia i nocy 🙂

Nie jest również powiedziane, że tropiciel musi być psem rasy myśliwskiej.

Wiek psa nie ma znaczenia 🙂

Spróbuj i Ty! Serdecznie zapraszamy na seminarium już 2-3 września (sobota i niedziela), które poprowadzi wykwalifikowana w tym kierunku Roksana Moska.

Roksana Moska – instruktor behawiorysta czyli specjalista terapii zaburzeń zachowania zwierząt towarzyszących International Dog Training Center, pracą węchową zainteresowała się podczas kursu instruktorskiego z Turid Rugaas, tropienia i mantrailingu uczyła się od Anne Lill Kvam, Ann-Jo Pross z Mantrailing France i w Mantrailing International K9 – Andy Ebert. Regularnie uczestniczy w warsztatach mantrailingowych za granicą. Prowadzi swoją szkołę dla psów w Kępnie – Psia Kraina, gdzie założyła i prowadzi grupę mantrailingową. Swoja dwuletnią suczkę Vie przygotowywała do egzaminów według regulaminów Mantrailing International – które zawsze zdawała mimo swojego młodego wieku.

Zgłoszenia przyjmujemy do 27.08! Spiesz się, zostały ostatnie wolne miejsca!

Link do wydarzenia na facebooku: facebook.com/events/734572833385424/
Link do zgłoszenia: www.psikurs.pl