PSIKUrSowi terapeuci podczas egzaminów PTK

W sobotę odbył się Egzamin Psów Terapeutycznych prowadzony przez Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne. W tym roku do egzaminu, z ramienia szkoły PSIKUrS, przystąpiło aż 6 psiaków. Wszystkie psy były przez kilka miesięcy uczęszczały do nas na kurs „Przygotowanie do dogoterapii” w ramach którego przygotowywaliśmy je do egzaminów, przewodników uczyliśmy jak pracować ze swoim psem, jak wykorzystać potencjał swój i swojego psa, jak dbać o dobrostan psa pracującego. Opracowywaliśmy scenariusze zajęć i koncepcje pracy.

Do egzaminu przystąpiły:
1. Owczarek Szetlandzki Szoszo z Ada Plaszczyk,
2. Cavalier Pablo z Bozena Makles,
3. Cavalier Gizmo z Ania Gwóźdź,
4. Pudel Duży Mia z Anetą,
5. Mix labradora Luna z Danuta Płatek,
6. Nasza Border Collie Gladys z Anna Mikołajczyk.

Egzamin, niełatwy, trwał wiele godzin i był bardzo wyczerpujący dla psów i ich przewodników. Każda para przed Komisją Egzaminacyjną spędziła minimum 30 minut, Komisja miała zatem okazję dokładnie przyjrzeć się psiakom i ich pracy.

Z wielką dumą i radością informujemy, że na 6 powyższych psów, które przystąpiły do egzaminu zdało… 6 🙂 To ogromny sukces! Wszystkie przygotowane przez nas czworonogi zaliczyły i od soboty mogą być dumne jako Psy Kynoterapeutyczne 🙂 Bardzo, bardzo się cieszymy i życzymy psiakom i ich przewodników wielu sukcesów i satysfakcji we wspólnej pracy.

Poniżej zdjęcia z zakończenia egzaminu każdej pary.