Spacer z psem bez urazów – ZAPRASZAMY

Dokładny temat zajęć to: Spacer z psem bez urazów. Jak zminimalizować ryzyko kontuzji i nauczyć psa chodzenia na luźnej smyczy.

Zbliża się zima, a wraz z nią śliska nawierzchnia i zwiększone ryzyko upadków. Tymczasem wyjście z psem na spacer jest koniecznością, niezależnie od panującej na zewnątrz aury. Jak uniknąć urazów gdy nasz pupil szarpie z impetem i ciągnie przed siebie? Jak minimalizować ryzyko kontuzji w przypadku posiadania dużego, silnego psa, który nie zna pojęcia luźnej smyczy? Czym kierować się wybierając buty, w których przemierzymy kilometry z naszym czworonożnym przyjacielem? Czy posiadanie dużego psa musi się wiązać z bólami kręgosłupa podczas spaceru i zwiększonym ryzykiem upadku? Czy sami potrafimy się pozbyć bólu kręgosłupa? Jak nasza postawa może wypływać na zwiększenie ryzyka urazu? Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielimy Państwu w trakcie warsztatów „Spacer z psem bez urazów. Jak zminimalizowac ryzyko kontuzji i nauczyć psa chodzenia na luźnej smyczy”. Ba, nie tylko odpowiemy, ale przede wszystkim nauczymy jak radzić sobie z już istniejącymi dolegliwościami i uchronić się przed nowymi.

W trakcie pierwszego dnia warsztatów zapoznają się Państwo z budową i biomechaniką ciała. Poznają Państwo techniki ćwiczeń oraz nauczą się wykonywać gimnastykę, która skutecznie zniweluje już istniejące dolegliwości. Zapoznamy Państwa z technikami napinania i rozluźniania mięśni tak, by zabezpieczyć się przed kontuzją spowodowaną gwałtownym szarpnięciem przez psa.

Pierwszy dzień szkolenia to praca na sali gimnastycznej, bez psów. 
Drugiego dnia skupimy się na duetach czyli przewodniku wraz z psem (uczestnicy bez psa będa mogli poćwiczyć z psami prowadzących). W pierwszej części dnia fizjoterapeuta skupi się na indywidualnej analizie chodu każdego z uczestników wraz z psem oraz szczegółowych instrukcjach dotyczących ćwiczeń. W drugiej części dnia skupimy się nad pracy z psami -będziemy uczyć chodzenia na luźnej smyczy, powiemy także jakich pomocy można użyć, aby zabezpieczyć się przed urazem. Dla każdego obecnego psiaka stworzymy indywidualny plan pracy w zakresie luźnej smyczy.

O prowadzących: 
Maja Biedal– fizjoterapeutka, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach ze specjalizacją z fizjoterapii. Od 15 lat zajmuje się treningiem funkcjonalnym i terapią manualną. Przez ostatnich 5 lat również terapią powięziową połączoną z treningiem anatomicznym wykorzystującym połączenia mięśniowo- powięziowe. Łącząc techniki manualne z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami pracuje z pacjentami zmagającymi się z dolegliwościami bólowymi całego układu narządu ruchu. Instruktor Nordic Walking. Od 7 miesięcy szczęśliwa towarzyszka żywiołowej suczki o imieniu Fifa, której ogromna energetyczność natchnęła ją do stworzenia programu warsztatów.

Krzysztof Mikołajczyk – instruktor szkolenia psów, właściciel szkoły dla psów PSIKUrS. Od 15 lat pracuje z psami, pomagając ich właścicielom rozwiązywać różne problemy behawioralne. Właściciel trzech psów: dwóch border collie i whippeta i do niedawna ogromnego berneńczyka.

Cena: 
– uczestnik z psem: 200 zł
– obserwator: 120 zł

Miejsce: 
Sobota – sala gimnastyczna Park Wodny Tarnowskie Góry,
Niedziela – sala szkoleniowa Szkoły dla Psów PSIKUrS w Laryszowie.