Urlop z psem

W tym dziale zamieszczamy informacje na temat ciekawych miejsc do wyjazdu lub spaceru z psem. Jest to baza sprawdzonych przez naszych kursantów ośrodków, hoteli, pensjonatów, restauracji przyjaznych psiakom. W tych miejscach pobyt z psem jest przyjemnością i na pewno nikt krzywo nie spojrzy na obecność naszego czworonoga.


Prosimy o nadsyłanie kolejnych propozycji miejsc przyjaznych psom na nasz adres mailowy: biuro@psikurs.pl

UWAGA! Na stronie umieszczane będą tylko miejsca sprawdzone osobiście przez naszych kursantów. Strona nie służy celom reklamowym.

Chata Sudecka „U Prezesa” – baza noclegowa + doskonałe miejsce do spacerów i wędrówek po górach z psem.

Dane teleadresowe: Szklarska Poręba, ul. Górna 10. tel. (075) 717 23 83. www.chatasudecka.pl,

Opis miejsca:  Ośrodek posiada wyodrębnioną część do korzystania przez gości przyjeżdżających z psami i są to zupełnie niezależne pokoje. Teren ośrodka jest ogrodzony, psy mogą biegać luzem po części przeznaczonej dla gości z czworonogami. Mile widziane są psy każdej wielkości, nie ma problemu jeśli psów jest kilka (w naszym przypadku było 6 osób i 6 psów).
Dookoła mnóstwo ciekawych miejsc do wędrówek z psami – w Górach Izerskich nie ma ograniczeń związanych z wprowadzaniem psów. Psy mogą poruszać się bez smyczy, w miejscach atrakcji turystycznych znajdują się znaki z prośbą o zapięcie psów na smycz.
Ciekawe miejsca: wodospad Kamieńczyka, Zakręt Śmierci, Chybotek
Minusy: Nocleg trzeba rezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem, miejsca dla osób z psami są w sezonie bardzo oblegane.

Polecamy: Ania, Krzysiek, Całus i Gladys.

 

 

Ośrodek Wczasowo-Kolonijny- okolice Piotrkowa Trybunalskiego – baza noclegowa + doskonałe miejsce do spacerów po lasach, polanach i kąpieli psiaków w rzece i nie tylko psiaków!
Dane teleadresowe:  „BIAŁA” w Białej n/Pilicą, 97-330 Sulejów, tel : (+44) 617 25 84, http://www.osrodekbiala.bnx.pl/

Opis miejsca: Ośrodek położony w odległosci ok 10 km od Sulejowa. Wokół malownicze widoki- rzeka Pilica, stuletni las iglasty, scieżki rowerowe i spacerowe. Doskonałe miejsce na relaks i wypoczynek na łonie natury. Czysta woda w rzece zachęca do kąpieli zarówno psiaków jak i ich właścicieli. Miłośnicy grzybobrania i wędkowania znajda tu miejsce dla siebie. Do wynajęcia są domki letniskowe drewniane i murowane, wystrój raczej „skromny”, ale nie o to przecież chodzi!  Psy po osrodku moga biegać luzem. Często na terenie ośrodka organizowane są szkolenia szkół dla psów. Jedyne obwarowania to obowiązek sprzątania po psach i zakaz wchodzenia na stołówkę.
Minusy: Ośrodek jest ogrodzony, ale trzeba jednak uważać bo siatka w niektórych miejscach jest jednak bardziej „dziurawa”!

Polecamy: Halina, Maja i Tina.

 

 

Gosodarstwo Agroturystyczne „Pod Sosnową Górą”  – baza noclegowa i ciekawe miejsca do spacerów z psem

Dane teleadresowe: 57-361 Żelazno, Żelazno 7a, tel. 74 868 98 00, sosnowagora@wp.pl

Opis miejsca:  Pokoje schludne, czyste, kuchnia wyposażona -czajnik bezprzewodowy, kubki, sztućce. Przed domem od razu droga prowadząca do lasu i na pola, teren oddalony od głównej szosy. W pobliżu również rzeka, mnóstwo miejsca i dróg na spacery. Ponadto Żelazno to świetna baza wypadowa w obszar Kotliny Kłodzkiej: z Aneczką zwiedzaliśmy Duszniki Zdrój (była nawet w pijalni wód), Wambierzyce (była na Kalwarii i nikt nie był zgorszony), Błędne Skały (uwaga, bo psy z klaustrofobią, o ile takie istnieją, mogą się zestresować, a po przejściu przez labirynt skalny wraca się jeszcze ok. 25 minut górskim szlakiem), przy małym natężeniu zwiedzających uzyskałaby nawet zgodę na wejście do byłej kopalni uranu, ale było zbyt dużo turystów.

Polecamy: Asia i Aneczka.

 

 

Domki w Piwnicznej Zdroju oraz w Ścinawce – baza noclegowa i ciekawe miejsca do spacerów z psem

Dane teleadresowe: http://www.agrokotlina.republika.pl/html/start.html, http://www.piwniczna-domki.pl/oferta-wynajmu

Opis miejsca:  Mogę polecić świeżo przetestowane „domki na polach” w Piwnicznej -Zdroju. Właśnie wróciliśmy z kilkudniowego wypadu na narty. Domek wolnostojący 4-6 osobowy, z własną kuchenką, łazienką. Cena za wynajem 250 zł/ dobę/domek. Jest możliwość zrobienia ogniska (drewno w cenie, do dyspozycji sanki). Ogrzewanie podłogowe (jednej nocy Benowi, a i nam, było zbyt ciepło). Wjazd zimą pod górę z łańcuchami, lub napęd na 4 koła. Teren nieogrodzony. Mogliśmy również wejść z psem do restauracji „Sobieski” w Piwnicznej a na Wierchomli do baru „Pod Pustą”.

Szczeliniec i Błędne Skały są dostępne dla ludzi z psami, wpuszczono nas także z Benem do pobliskiej restauracji. Co do noclegu, to byliśmy w gospodarstwie agroturystycznym w Ścinawce Górnej. Spędziliśmy tam tylko jedną noc lecz żadnych problemów nie było. Cena bardzo przystępna (bodajże 40 zł/osobę)

 

Polecamy: Małgorzata i Ben

 

 

 

Pensjonat Bajeczny Dworek – baza noclegowa i ciekawe miejsca do spacerów

Dane teleadresowe: http://www.bajecznydworek.pl/indexb.htm

Opis miejsca: Bajeczny Dworek w Sławoszynku k. Karwieńskich Błot to piękne miejsce położone stosunkowo blisko drogi do Karwi, a jednak na tyle sprytnie, że ma się wrażenie pobytu na zacisznej wsi.
Duży ogrodzony teren, trawka strzyżona systematycznie przez gospodarza, oddzielnie stojący domek letniskowy wyposażony w sprzęty pozwalające na wygodny i niezależny wypoczynek. Terenu pilnują 2 imponujące leonbergery, ale i obecność nie wyklucza zabrania własnego pupila.
Droga do plaży w Karwi wiedzie przez pola (świetny spacer dla psa) – ale tam, na strzeżonej, psy nie są mile widziane. Można też podjechać samochodem (5 min.) do Karwieńskich Błot i za miętowym domkiem skręcić w prawo, by znaleźć się na szerokiej, bardziej odludnej plaży. Po drodze jest sklepik Odido – w sam raz na wakacyjne zakupy.
Dwukrotnie też byliśmy z psem (7-miesięcznym berneńczykiem) na mszy:) – w Karwi w niedzielę o 19:00 organizowana jest w plenerze przed kościołem. Prócz nielicznych wyjątków spotkaliśmy się z życzliwością.
Jednym słowem – nic tylko jechać! Gorąco polecamy!
Polecamy: Agnieszka, Wiesiek, Zosia, Gosia i Marco