Zaangażowani Przewodnicy i zdolne psy na kursie Zaawansowanym PT

Kurs Zaawansowany PT… taki tytuł nosi jeden z kursów, który to uruchamiany jest nie często… na który rekrutacja przebiega w nieco odmienny sposób niż na inne kursy… którego program jest bardzo wymagający, a ramy czasowe dość szerokie. Nie raz nie dwa zajęcia trwają 2 lub 3 godziny ??
Wtorek to dzień, w który odbywa się obecna edycja tego kursu. Powoli dobiega on końca, niestety… ale dziś nie o końcu tylko o wspaniałej pracy. ?

Każdy z Zespołów Pies-Przewodnik to odrębna historia, inne elementy do przepracowania, inny poziom emocji. To piękne!
Jestem bardzo dumny z całej grupy, nie tylko z dzisiejszych, ale z każdych zajęć. Praca wkładana w Wasze psy buduje relacje, wzmacnia Waszą więź i pozwala na znacznie większe zaufanie. U każdego z psów podniesiony został też poziom motywacji co bardzo mnie cieszy. ?

Dzisiejsze zajęcia realizowaliśmy aż w dwóch miejscach, rozpoczęliśmy w Ośrodku PSIKUrS w Laryszowie, od dopracowania techniki w wybranych ćwiczeniach: aportu, przywołania przerywanego, wysyłania kierunkowego czy też zmiany pozycji na odległość. Po realizacji technicznych elementów przejechaliśmy się nad wodę, co szczególnie w dzisiejszym ☀️ dniu było wielką nagrodą dla wszystkich.
???

A o kim tak piszę? Dokładniej o:
? psie rasy królewskiej Porto wraz z Danusią,
? owczarku niemieckim Herze wraz z Aleksandra,
? białym owczarku szwajcarskim Shira z Adamem,
? pudlu miniaturowym Leti wraz z Patrycja,
? border collie Kalla z Martyna
? labradorze Duke z Alina.

Zobaczcie sami parę fotek i to tylko z dzisiejszych zajęć – mówią same za siebie ???