Metoda szkolenia

W szkole dla psów PSIKUrS zajęcia prowadzimy według Metody Naturalnej, stworzonej przez Francuza Josepha Ortegę  ( na zdj z Krzyśkiem, naszym trenerem i szefem PSIKurSa).

Podstawy metody są oparte na  wieloletnich badaniach i obserwacjach dziko żyjących wilków. Metoda Naturalna opiera się wyłącznie na stosowaniu bodźców pozytywnych. W przeciwieństwie do metod klasycznych tutaj nie bije się psa, nie szarpie, nie ciągnie na kolczatce. Prawidłowe zachowania psa są nagradzane, niepożądane natomiast, we współpracy z właścicielem psa, usuwane poprzez różnorodne rodzaje pracy. Mobilizacją do wykonywania zadań są pyszne smakołyki, zabawa lub kontakt dotykowy z właścicielem. Podczas szkoleń wykorzystujemy wiele bardzo różnorodnych pomocy, co sprawia, że sesje treningowe to dla psów i ich właścicieli świetna zabawa! Bazujemy na naturalnych dla psów zachowaniach. Potwierdzeniem naszych działań jest uzyskanie certyfikatu pozytywności „ Szkoła bez kolców”.

 

Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach szkoleniowych, każdy trener ma pod swoją opieką nie więcej niż 6 psów.
Duża zaletą zajęć jest możliwość socjalizacji psa z innymi czworonogami. Program szkoleń, również przy szkoleniach grupowych, dopasowywany jest indywidualnie do danego psa i oczekiwań jego właścicieli. W zależności od potrzeb prowadzimy również zajęcia indywidualne. Oferujemy też treningi z dojazdem do klienta. Pracujemy ze szczeniakami i psami dorosłymi, szkolimy czworonogi sprawiające problemy wychowawcze. Na zajęcia przyjmowane są psiaki w każdym wieku. Dla szczeniąt oferujemy zajęcia w ramach Psiego Przedszkola a dla psów dorosłych kursy Podstawowe Posłuszeństwo. Każdy z kursów można następnie kontynuować na różnych poziomach zaawansowania.

Oferujemy także kursy specjalistyczne: przygotowanie do wystaw, kurs agility, flyball, przygotowanie psa do dogoterapii.

Zajęcia w ramach kursów prowadzone są nie tylko na terenie ośrodka szkoleniowego, ale również w formie zajęć miejskich i terenowych. Dzięki temu, podczas szkolenia, eliminujemy ewentualne błędy czy trudności, jakie mogą się pojawić w przypadku pracy bądź spaceru z psem w takich warunkach.