Metoda szkolenia

Szkoła dla psów PSIKUrS powstała w 2010 roku. Pracujemy na bazie autorskich programów szkoleniowych, które na bieżąco aktualizujemy według najnowszych standardów naukowych. Ciągle się dokształcamy, tak, by być na bieżąco z aktualnymi nowinkami i akcesoriami szkoleniowymi.

Zajmujemy się również doborem odpowiednich diet dla naszych kursantów. W tym zakresie współpracujemy z firmą Husse, do której mamy zaufanie i którą żywimy nasze psiaki. Nasze umiejętności i wiedza na temat żywienia psów poparte są udziałem w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach tematycznych.

W szkole dla psów PSIKUrS zajęcia prowadzimy m.in. w oparciu o  Metodę Naturalną, stworzoną przez Francuza Josepha Ortegę  ( na zdj z Krzyśkiem, naszym trenerem i szefem PSIKurSa).

Metody, według których pracujemy opierają się przede wszystkim na stosowaniu bodźców pozytywnych. W przeciwieństwie do metod klasycznych u nas nie bije się psa, nie szarpie, nie ciągnie na kolczatce. Nie chcemy zdominować psa, lecz, opierając się na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu, pokazać mu jakie zachowania są przez przewodnika pożądane, a które z nich należy wyeliminować. Podczas szkoleń wykorzystujemy wiele bardzo różnorodnych pomocy, co sprawia, że sesje treningowe to dla psów i ich właścicieli świetna zabawa! Bazujemy na naturalnych dla psów zachowaniach. Potwierdzeniem naszych działań jest uzyskanie certyfikatu pozytywności „ Szkoła bez kolców”.

sbk-logo
ORTEGA
five dogs

Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach szkoleniowych.
Duża zaletą zajęć jest możliwość socjalizacji psa z innymi czworonogami, a przez to pracy w dużych rozproszeniach. Program szkoleń, również przy szkoleniach grupowych, dopasowywany jest indywidualnie do danego psa i oczekiwań jego właścicieli. W zależności od potrzeb prowadzimy również zajęcia indywidualne. Pracujemy ze szczeniakami i psami dorosłymi, szkolimy czworonogi sprawiające problemy wychowawcze. Na zajęcia przyjmowane są psiaki w każdym wieku. Dla szczeniąt oferujemy zajęcia w ramach Psiego Przedszkola a dla psów dorosłych kursy Podstawowe Posłuszeństwo. Każdy z kursów można następnie kontynuować na różnych poziomach zaawansowania.

Oferujemy także kursy specjalistyczne: przygotowanie do wystaw, kurs agility, flyball, przygotowanie psa do dogoterapii, nosework.

Zajęcia w ramach kursów prowadzone są nie tylko na terenie ośrodka szkoleniowego, ale również w formie zajęć miejskich i terenowych. Dzięki temu, podczas szkolenia, eliminujemy ewentualne błędy czy trudności, jakie mogą się pojawić w przypadku pracy bądź spaceru z psem w takich warunkach.