Sir Whippet

Za oknami coraz bardziej wiosennie. A że wiosna to czas zmian u nas również będzie ich baardzo wiele. Na naszej stronie www.psikurs.pl możecie już zapisać się na zajęcia socjalizacyjne „Odważny Szczeniak” (uwaga, dostępne także dla szczeniąt nie będących naszymi kurantami ), a dziś gratka dla właścicieli chartów angielskich.
Kurs „Sir Whippet – pies domowy i sportowy”.

I tylko dziś promocja – każdy, kto zapisze się na te zajęcia (Sir whippet) otrzymuje od nas 10% zniżki za hasło WIOSNA w polu Dodatkowe Informacje.

Pierwszy kurs rusza 28.03 o godz. 17.00!

Poniżej więcej informacji o kursie:

„Sir Whippet – pies domowy, sportowy, miejski – cykl szkoleniowy”

Zapraszamy na pierwszy w Polsce cykl spotkań dedykowany wyłącznie chartom angielskim i ich właścicielom.

Dlaczego? Charty angielskie to obecnie bardzo popularna rasa rodzinna. Wielokrotnie spotykamy się jednak z brakiem umiejętności wykorzystania, a jednocześnie zaspokojenia ich naturalnych potrzeb. Częstym problemem są również próby szkolenia whippeta bez zrozumienia charakteru i delikatności tej rasy, brak pomysłu na aktywność z z chartem, innej niż coursing, a tej niewątpliwie chart wymaga. Pracujemy z whippetami już wiele lat, przygotowujemy je zarówno jako psy rodzinne, ale też do pracy w sporcie. Sami jesteśmy właścicielami Uno – adoptowanego charta odebranego z pseudohodowli, który codziennie uczy nas, że w przypadku charta motywacja do współpracy z człowiekiem ma szczególne znaczenie. Tu nie zrobisz nic „na siłę”. Z drugiej jednak strony trzeba być konsekwentnym, aby osiągnąć sukcesy w szkoleniu i pracy z naszym whippetem. Uno z radością biega tor agility, występuje w zawodach flyball, uwielbia uczyć się sztuczek, jest również certyfikowanym psem terapeutycznym.

Prowadzący: Krzysztof Mikołajczyk – od 9 lat prowadzi Szkołę dla Psów PSIKUrS w Laryszowie koło Tarnowskich Gór. Wcześniej przez wiele lat prowadził azyl dla bezpańskich zwierząt i pracował z psami trudnymi. Od 7 lat jest głównym trenerem drużyny flyball Trigerss Flyball Team, która w swoim składzie zrzesza obecnie 4 psy rasy whippet. Jest również Instruktorem Agility, uprawia ten sport wraz z Uno – chartem angielskim. Podczas pracy w zakresie szkolenia psów skupia się przede wszystkim na ich motywacji do współpracy z człowiekiem, wzmacnianiu chęci aportowania, dostosowując wymagania do charakteru i temperamentu swoich czworonożnych kursantów. Whippety są mu szczególnie bliskie, z sukcesami przygotowuje psy tej rasy jako psy rodzinne i sportowe. Na zajęcia przyjeżdżają do niego charty z całego Śląska, z czego jesteśmy bardzo dumni ?

Cel szkolenia: Podczas spotkań chcemy udowodnić, że whippet to pies niezwykły, który potrafi nauczyć się wielu niesamowitych rzeczy, o ile jest prawidłowo zmotywowany i sprawia mu to przyjemność. Cechy i użytkowość tej rasy pretendują je do jednej z najbardziej uniwersalnych ras na świecie – wykorzystaj to! Zajęcia będą również miejscem wspólnych spotkań opiekunów chartów angielskich, z możliwością wymiany doświadczeń i wspólnych whippecich harców ?

Plan zajęć (1 zajęcia trwają godzinę zegarową, w jednej grupie uczestniczą maksymalnie 4 psy):

Zajęcia 1 – „Aby coś zrobić musi mi się chcieć” – czyli budowanie motywacji do współpracy z człowiekiem. Sposoby nagradzania whippeta za współpracę z przewodnikiem.

Zajęcia 2 – „ Chart lubi nosić” – o roli aportowania i zabawy w szkoleniu charta. Jak wykorzystać naturalny potencjał naszego psa?

Zajęcia 3 – „Arystokrata w mieście” – umiejętności i komendy przydatne w codziennym życiu i poruszaniu się w warunkach miejskich. Jak szkolić by chart się nie nudził?

Zajęcia 4 – „Kocham biegać – może spróbujemy razem?” – sport dla charta. Próba sił w agility i flyball.

Zajęcia 5 – „Charci nos nie od parady” – tropienie, zguba wsteczna, zabawy węchowe – jak zmęczyć charta gdy na dworze deszcz i brzydka pogoda.

Przyjmujemy zgłoszenia wyłącznie na cały cykl zajęciowy. Koszt za całość 450 zł.